Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

2.4.2009 - Tiskové prohlášení AGROFERT HOLDING, a.s. ke spojení soutěžitelů AGROFERT HOLDING, a.s. a Agropol Group a.s.

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Tiskové prohlášení AGROFERT HOLDING, a.s. ke spojení soutěžitelů  AGROFERT HOLDING, a.s. a Agropol Group a.s. - zvětšit fotografii

Dne 2. 4. 2009 společnost AGROFERT HOLDING, a.s. dokončila akvizici společnosti Agropol Group, a.s. Skupina Agrofert tímto ovládla skupinu s konsolidovaným obratem přesahujícím 14mld. Kč.
Dne 23. 10. 2008 společnost Agrofert Holding, a.s. podala na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně žádost o spojení skupiny Agrofert se skupinou Agropol a úřad v této věci rozhodl dne 19. 3. 2009. Po rozsáhlém šetření v rámci správního řízení, kde bylo osloveno více než 600 subjektů trhu, se Úřad na některých trzích neztotožnil s argumenty a důkazy Agrofertu prokazujícími existenci velmi silného konkurenčního prostředí i po spojení, které je charakteristické po vstupu České republiky do Evropské unie pro celé zemědělsko-potravinářské odvětví.  
Úřad se neztotožnil s tím, že Agrofert chápe v daném segmentu trh jako evropský, nikoliv lokální a dále s tím, že obě skupiny se pohybují uprostřed mezi zemědělskou prvovýrobou, kde je jednoznačně trh prodávajícího a na konci procesu, kde jsou obchodní řetězce s trhem kupujícího. Úřad vycházel ze statistických modelů více než z reálné tržní situace.
Úřad podle našeho názoru neadekvátně přihlížel a akceptoval stanoviska některých oslovených subjektů – konkurentů trhu.   Reakce oslovených subjektů, se kterými jsme se v rámci nahlížení do spisu seznámili, byly často neadekvátně emotivní a nevycházely z reálné tržní situace.
Úřad požadoval podmínění povolení spojení závazky spočívajícími v povinnosti prodat vybraná aktiva z obou skupin, které skupinu Agrofert po spojení se skupinou Agropol omezí v jejím podnikání.
Spojení obou společností zapadá do strategie skupiny Agrofert s cílem vybudovat silný agrární komplex v České a Slovenské republice, který je schopen konkurovat velkým zahraničním agrárním komplexům a s cílem být spolehlivým dodavatelem všem obchodním partnerům.

Z hlediska řízení byla obměněna dozorčí rada a představenstvo společnosti Agropol Group, a.s. Novým předsedou představenstva se stal Ing. Josef Mráz a členy představenstva jsou Ing. Jan Stoklasa a Ing. Leoš Chalupa.  Řízením společnosti a její postupnou integrací se skupinou Agrofert byl pověřen Ing. Josef Mráz, současný ředitel pro strategii a člen představenstva společnosti AGROFERT HOLDING, a.s.

Jsme přesvědčeni, že spojení přispěje ke stabilizaci celého zemědělsko-potravinářského komplexu v České republice. Skupina Agrofert dosáhla za rok 2008 144mld. Kč nekonsolidovaných tržeb. Skupina spravuje aktiva ve výši 116mld. Kč.

Tisk

Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání