Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     


OBSAH RUBRIKY

František Němec, farmář z Netína, získal prestižní ocenění živnostník roku.

21.11.2008 - František Němec, farmář z Netína, získal prestižní ocenění živnostník roku.

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Pan František Němec, farmář z Netína na Vysočině získal včera večer prestižní ocenění v soutěži Makro živnostník roku. V této prestižní soutěži vyhlašované Hospodářskými novinami, která se koná pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause, obsadil mladý farmář 3. místo

Jak se chovat při sklizni obilí? Napoví vám níže uvedený článek...

10.8.2008 - Jak se chovat při sklizni obilí? Napoví vám níže uvedený článek...

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Na polích je již žňová sezóna v plném proudu a tato skutečnost se odrazila také ve statistikách výjezdů HZS Olomouckého kraje. V této souvislosti bych ráda upozornila zemědělce i veřejnost, kteří se pohybují na polích nebo v jejich blízkosti, na některá možná rizika, která se žněmi a prací na polích bezprostředně souvisejí.

Objem agrárního zahraničního obchodu se v loňském roce zvýšil

24.7.2008 - Objem agrárního zahraničního obchodu se v loňském roce zvýšil

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Celkový obrat agrárního zahraničního a vnitrounijního obchodu se v Česku v roce 2007 v meziročním porovnání zvýšil. Zhruba o čtvrtinu se oproti roku 2006 zvýšil vývoz. Vyplývá to ze Zprávy o stavu zemědělství ČR za rok 2007, tzv. Zelené zprávy, kterou na dnešním zasedání vzala na vědomí vláda.

Nastal čas senoseče a žní, pozor na požáry!

9.7.2008 - Nastal čas senoseče a žní, pozor na požáry!

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Každoročně dochází v průběhu jara a léta ke vzniku požárů a to jak při slizni sena, tak také při provádění žňových prací. Tyto požáry mají celou řadu příčin. Mezi nejčastější příčiny však patří nedbalostní jednání osob, ale také technický stav používaných strojů. Některé stroje a zařízení, které na pole vyjíždějí neodpovídají požadovaným technickým předpisům.

Senát schválil vratku daně ze zelené nafty

6.6.2008 - Senát schválil vratku daně ze zelené nafty

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Zemědělci budou moci od léta opět dostávat zpět část spotřební daně z tzv. zelené nafty, kterou spotřebovali při práci na poli. Novelu zákona o spotřební dani dnes schválil Senát, nyní míří k podpisu prezidenta.

Svět trápí největší potravinová krize od II. světové války, konference FAO hledá řešení

5.6.2008 - Svět trápí největší potravinová krize od II. světové války, konference FAO hledá řešení

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Po celém světě se šíří nepokoje, jejichž důvodem je v některých případech až trojnásobné zvýšení cen potravin za poslední dva roky. Podle odhadů dnes na světě trpí hlady 850 milionů lidí. Z tohoto počtu asi 820 milionů žije v rozvojových zemích, které jsou zároveň nejzranitelnější s ohledem na klimatické změny. Otázku potravinové bezpečnosti v kontextu problémů souvisejících se změnou klimatu a bioenergiemi řeší 34. konference FAO (Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství) na nejvyšší úrovni, která ve dnech 3. – 5. č...

Agro královnou krásy 2008 je třiadvacetiletá studentka Lucie

19.5.2008 - Agro královnou krásy 2008 je třiadvacetiletá studentka Lucie

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Letošní vítězkou Miss Agro byla zvolená Lucie Matoušková a to 15.5. na jubilejním desátém ročníku soutěže Miss Agro, v němž studentky soutěží o titul královny krásy České zemědělské univerzity v Praze.

Dnes bude zvolena Miss Agro 2008

15.5.2008 - Dnes bude zvolena Miss Agro 2008

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Akce Miss Agro je každoroční a v České republice snad unikátní soutěž o královnu (nejen) krásy České zemědělské univerzity v Praze. Soutěž Miss bude průběžně prokládána koncerty a jinými všemožnými i nemožnými exhibicemi.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič navštívil Vysočinu

14.5.2008 - Ministr zemědělství Petr Gandalovič navštívil Vysočinu

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Ministr zemědělství Petr Gandalovič navštívil 12. května Vysočinu. V regionu se setkal mimo jiné s mladými agrárníky, prohlédl si jeden z nejúspěšnějších malých rodinných pivovarů, ekologickou kozí farmu nebo rolnické muzeum. S představiteli kraje diskutoval mimo jiné o problematice vodního a lesního hospodářství i o aktuální situaci v resortu zemědělství v našem regionu.

Hasiči zachraňovali kůzle z kanalizační roury

9.5.2008 - Hasiči zachraňovali kůzle z kanalizační roury

AGRO RUBRIKY -> zpravodajství

Tuto středu odpoledne byli hasiči požádáni o pomoc ohroženému kůzleti v kanálu u obce Podolí. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že chovné kůzle uvízlo v úzké kanálové šachtě.

Strana:  1 | 2 | 3 | 4

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání